Bilkent Akıllı Ev Sistemleri

ileadmin

Bilkent Akıllı Ev Sistemleri

Bilkent akıllı ev sistemleri sizlere evinizde güvenlik kontrolü sağlamakta ve evinize giriş kapısından itibaren bütün evinize güvenlik kontrolü altında tutan bir sistem olarak kullanılmaktadır. Evinizin kapısını parmak izi ile açarak giriş yapılmakta ve eve giriş senaryoları ile otomatik yanmasını istediğiniz lambaların perdelerin ve bütün elektronik cihazların kontrolü sağlayabilirsiniz. Akıllı ev sistemlerinde evinize gelmeden uzaktan mobil uygulama veya internet aracılığı ile evinizi kontrol edebilir ve eve gelmeden belli bir süre önce kombinizi çalıştırıp sıcacık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bu konuda sizlere hizmet vererek yıllardır alanında tecrübeli personelleri ile binlerce mutlu müşteri ye hizmet vermektedir Ankara akıllı ev sistemleri parmak izi sistemleri ile evinize giriş kapısında kullanılarak sizlerin güvenle evinize girmenizi sağlar ve evinize girdikten sonra alarm sistemini devre dışı bırakarak herhangi bir güvenlik zafiyeti önlemiş olursunuz. Aynı zamanda evde bulunan kamera sistemleri 7/24 kayıt olarak alarak evinizde herhangi bir olay yaşanması sonucunda alarm izleme merkezine bildiride bulunarak herhangi bir tehlikeyi önlemiş olacaktır. Akıllı ev sistemlerinde aynı zamanda evlerde kullanılan alarmı ve yangın alarm ve güvenlik sistemleri ile evinizde olmadığını zamanlarda bile herhangi bir yangın veya sıcaklık artışı söz konusu olduğunda anında sizlere haber vermekte ve güvenlik birimlerini evinize göndermektedir. Aynı zamanda akıllı ev sistemlerinde olası bir gaz kaçağı durumunda gazı otomatik olarak vanadan kesmekte ve evde yangın çıkmasını önlemektedir.

Akıllı ev sistemleri sizleri hayatınızı kolaylaştıracak teknolojiler ve çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Artık sizlerde oturduğunuz yerden evinizin bütün lambalarını ve bütün elektronik cihazları kontrol edebilir jaluzi ve perdelerinizi sensörlerden gelen bilgiler göre rüzgarın şiddetini ve güneşin yönüne göre ayarlayabilir, bahçenizin otomatik sulama sistemini havanın nemine ve yağmur durumuna göre ayarlayabilirsiniz aynı zamanda dokunmatik ekranlar sayesinde bütün evinizde çalışan cihazları, hangi cihazın aktif olduğunu ne zaman kapanacağı konusunda sizlere bilgi vermektedir. Son yıllarda çok trend olan Bilkent akıllı ev sistemleri müşterilerin villasında, müstakil evlerinde, yazlık ve malikhane gibi lüks mekanlarda çok fazla artış göstermektedir. Sizler de artık evinizin kontrolünü uzaktan sağlamak amacıyla çeşitli elektronik cihazlar, cep telefonu ya da tablet kullanarak istediğiniz yerden ve istediğiniz zamanda anda evinizin kontrolünü sağlayabilir ve önemli olan bir konuda haber edilmek üzere senaryolar düzenleyebilirsiniz. Elektrik, su ve doğal gaz sistemlerini uzaktan kontrol sistemleri ile açıp kapatarak sizlerden herhangi bir kaçak ve yangın durumunda müdahale ederek kontrol altına alınması konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Son olarak Ankara da akıllı ev sistemleri, sağladığı en üst seviye güvenlik ile olası ani bir durum veya unutkanlıklar karşısında sizlerinde evinizin ve sevdiklerinizin zarar görmesine engel olmakta ve olası bir durumdan önceden haber alınması ve alarm izleme merkezine bilgi göndererek ilgili acil müdahale ekiplerinin evinize gelmesini sağlamaktadır.